Щоб виявити талановитих школярів, проводяться численні заходи. Одне з них — олімпіади. Вони бувають різних рівнів — від шкільних до міжнародних. За формою проведення вони також можуть відрізнятися, але принцип у них один — підвищити рівень знань в учнів.
1. Як тільки ваша дитина повідомив, що в школі будуть проводитися олімпіади, допоможіть йому визначитися з предметом. Не виключайте можливість проходження двох випробувань з деяким інтервалом. Не наполягайте. Шукайте компроміс. Якщо ваша дитина визначився з предметом — приступайте до підготовки.
2. Так як з кожним роком рівень знань підвищується, то при підготовці враховуйте всілякі методи: самоосвіта дитини, додаткові заняття та репетиторство, дистанційна підготовка, екскурсії.
3. Самоосвіта дитини має включати безпосереднє заняття на уроках, активне вивчення шкільної програми, підготовленої викладачем. Адже більшість вчителів складають свою програму так, щоб дати дитині не тільки основні знання з предмета, а й елементи поглибленого матеріалу.
4. Так само самоосвітою дитина може займатися в бібліотеці, вдома. В даний час існує спеціальна література з підготовки до олімпіад.
5. Не менш важливим пунктом є додаткова освіта в ролі факультативів і репетиторства. Це можуть бути як заняття з учителем зі школи, так і заняття зі спеціалістом з іншого освітнього закладу. Часом навіть з установи вищого або середньо-спеціальної освіти. Плюс таких занять полягає в тому, що одну й ту ж тему ваша дитина буде представляти в різних трактуваннях і з різних різних сторін.
6. Зверніть увагу, що додаткова освіта може полягати також у дистанційної підготовки. Це дуже зручний метод. В даний час існує безліч сайтів з дистанційної підготовки. Там міститься велика кількість інформації, яка постійно оновлюється. Цим дитина може успішно займатися вдома.
7. Не забувайте допомагати вашій дитині. Ходіть на тематичні екскурсії. Разом з цим, ваш син чи дочка не буде весь час сидіти за підручниками, комп’ютером, і ви проведете час разом з користю.
Корисні поради
Не забувайте, що якщо дитина сама визначився у виборі предмета, це не означає, що він повністю зможе підготуватися до олімпіади. Допомагайте йому і підтримуйте.